Konference

Fórum zaměstnanosti

Minulý týden jsem byl pozván od Ministerstva práce a sociálních věcí na Fórum zaměstnanosti v Olomouci. Doplnit trochu startup pohled na aktuální trh práce.

Filip Mikschik 10. 12. 2019 · 1 minuta čtení
Sdílejte

Pro mě to byl výlet úplně mimo moji startup/byznys bublinu. Běžně člověk neřeší, kolik lidí vpustit ze zahraničí, minimální mzdu, diskriminaci nebo jak vypadá pracovní trh optikou úřadu práce.

Jako takovou společnou linku většiny diskuzí vidím vzdělávání budoucích generací pro budoucí práce, které ještě ani neznáme. Jen si nejsem jistý, že v tom bude stát dostatečně rychlý. Je to velký prostor pro nás podnikatele a firmy s tím naší společnosti trochu pomoci. Ať už nějakou vlastní aktivitou nebo podporou dobrých vzdělávacích neziskovek.

Za nás ve StartupJobs třeba podporou podnikavosti u studentů přes Soutěž a Podnikej nebo Můžeš podnikat. Protože snaha věci zlepšovat a nebýt jen zaměstnancem, který chodí do práce jen pro výplatu, nás může někam posunout.

Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Žraloci na home office: Jak to máme ve StartupJobs nastaveno?

Prázdné kanceláře. Všichni na home office. Ale firma musí jet na plné obrátky dále. V následujících odstavcích jsem sepsal, jak s tím pracujeme a jaké přístupy zkoušíme. Třeba vás inspirují.

17. 11. 2020 · 5 minut čtení

PF21

29. 12. 2020 · 1 minuta čtení

28 dní a máme nábor hotový

28. 1. 2020 · 1 minuta čtení

Tři nové pozice pro 2020

2. 1. 2020 · 1 minuta čtení