Konference

Fórum zaměstnanosti

Minulý týden jsem byl pozván od Ministerstva práce a sociálních věcí na Fórum zaměstnanosti v Olomouci. Doplnit trochu startup pohled na aktuální trh práce.

Filip Mikschik 10. 12. 2019 · 1 minuta čtení
Sdílejte

Pro mě to byl výlet úplně mimo moji startup/byznys bublinu. Běžně člověk neřeší, kolik lidí vpustit ze zahraničí, minimální mzdu, diskriminaci nebo jak vypadá pracovní trh optikou úřadu práce.

Jako takovou společnou linku většiny diskuzí vidím vzdělávání budoucích generací pro budoucí práce, které ještě ani neznáme. Jen si nejsem jistý, že v tom bude stát dostatečně rychlý. Je to velký prostor pro nás podnikatele a firmy s tím naší společnosti trochu pomoci. Ať už nějakou vlastní aktivitou nebo podporou dobrých vzdělávacích neziskovek.

Za nás ve StartupJobs třeba podporou podnikavosti u studentů přes Soutěž a Podnikej nebo Můžeš podnikat. Protože snaha věci zlepšovat a nebýt jen zaměstnancem, který chodí do práce jen pro výplatu, nás může někam posunout.

Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Jak vznikla Nelisa. Příběh žraloka, přerod delfína a zrození chobotnice

Taky se vám stává, že vás neustále pronásleduje nějaká myšlenka? Občas na chvíli zmizí a pak se vrátí a nedá vám spát? Taková, která vás donutí zkoušet věci znovu a znovu a stejně se nevzdat, i když věci nevyjdou?

6. 9. 2021 · 3 minuty čtení

Ahoj Neliso

26. 2. 2021 · 1 minuta čtení

O startupech pro ČT24

5. 2. 2021 · 1 minuta čtení

Po Praze se prohání žraloci

3. 2. 2021 · 1 minuta čtení