Insight

Má cenu nabírat/inzerovat v létě?

Nekončící vedra, inboxy plné OOO zpráv, všichni na dovolené a nikomu se nechce moc pracovat. Ale jak je to s náborem a pracovní inzercí? Možná vás to překvapí. Podíval jsem se na čísla a ta mluví jasně.

Filip Mikschik 3. 8. 2018 · 2 minuty čtení
Sdílejte

tl;dr Ano, má.

Co se stane s počtem nabídek?

Nabídky si trochu berou dovolenou. Zatímco v červnu jsme se pohybovali nad tisícovkou aktivních nabídek, během července počet aktivních nabídek padá o 15–20 %. Zároveň také klesá počet nabídek s HotJobs propagací, kde je rozdíl ještě výraznější, například tento rok o skoro 23 %.

Co se stane s počtem zájemců?

To je ta zajímavá věc. Počet zájemců zůstává stejný, nebo dokonce roste. V loňském roce tak byl prázdninový průměr přihlášených zájemců skoro stejný jak předprázdninový a letos je červenec měsícem, kdy se přihlásilo nejvíce zájemců od února.

Co si z toho odnést?

Už jen prostou matematikou zjistíte, že šance získat nové zájemci na nabídku v létě, je překvapivě vyšší než v jiných měsících. Letošní červenec je dokonce nejefektivnější měsíc v poměru počtu přihlášených zájemců na nabídku. Zároveň i HotJobs propagace má větší efekt, protože takto propagovaných nabídek je méně.

Jestli aktuálně někoho hledáte a inzerát jste z důvodu prázdnin stáhli, možná stojí za to toto rozhodnutí zvážit.

Protože budujeme ten nejlepší pracovní portál pro startupy na světě.
#justkeepswimming
Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Žraloci na home office: Jak to máme ve StartupJobs nastaveno?

Prázdné kanceláře. Všichni na home office. Ale firma musí jet na plné obrátky dále. V následujících odstavcích jsem sepsal, jak s tím pracujeme a jaké přístupy zkoušíme. Třeba vás inspirují.

17. 11. 2020 · 5 minut čtení

PF21

29. 12. 2020 · 1 minuta čtení

28 dní a máme nábor hotový

28. 1. 2020 · 1 minuta čtení

Tři nové pozice pro 2020

2. 1. 2020 · 1 minuta čtení