Insight

Proč jsme ve StartupJobs žraloci?

Aneb pravdivý příběh, jak jsme ke žralokovi přišli.

Filip Mikschik 27. 8. 2015 · 2 minuty čtení
Sdílejte

Buď žralok, pracuj pro startup! Žralok jako cover obrázek, žraločí ploutev jako logo, ale kde jsme k tomu žralokovi vůbec přišli? Rád bych přišel se senzačním příběhem toho, jak jsem kdysi pár hodin brainstormoval, diskutoval vše s haldou odborníků na branding a po hluboké meditaci přišel na žraloka. Vše bylo trochu jinak.

Vše začalo ještě pár měsíců předtím, než mě vůbec napadlo něco jako StartupJobs vytvořit. A to jednoho dne, kdy jsem procházel obrázkové fonty a narazil jsem na tento obrázek v jednom fontu:

Líbil se mi a tak jsem ten font nainstaloval a vložil do Wordu jednotlivé symboly, co se mi líbily a jedním z nich byla právě ta ploutev. Když jsem pak hledal nějaké logo pro StartupJobs, vzpomněl jsem si na tento soubor, mrknul do něj a prostě vzal tohle logo, přidal k němu naprosto úděsný font, kterým jsem napsal StartupJobs.cz.

A když už jsem měl v logu ploutev, bylo potřeba tomu dát nějaký důvod, aby to nebylo jen tak. A tak myšlenkovým obratem vzniklo ono propojení žraloků a startupů. O pár měsíců později jsme rebrandovali na současné geniální logo (super práce Michale!) a od té doby jedeme s ploutví a žralokem. A když se k nám přidal Pavel, co umí geniální ilustrace, trochu jsme žraloka jako maskota zase oživili a můžete ho teď potkat častěji. Třeba každý měsíc měníme cover foto na všech sociálních sítích.

A o tom, že StartupJobs není jediný náš brand s ploutví třeba zase příště...

Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Novoroční ohlédnutí: Exponenciální rok 2021

Kdybych měl vybrat jedno slovo, které by mělo vystihnout rok 2021 z mého pohledu, tak by to bylo exponenciální. Po všech směrech.

1. 1. 2022 · 2 minuty čtení

Ahoj Neliso

26. 2. 2021 · 1 minuta čtení

O startupech pro ČT24

5. 2. 2021 · 1 minuta čtení

Po Praze se prohání žraloci

3. 2. 2021 · 1 minuta čtení