Články

Novoroční ohlédnutí: Exponenciální rok 2021

Kdybych měl vybrat jedno slovo, které by mělo vystihnout rok 2021 z mého pohledu, tak by to bylo exponenciální. Po všech směrech.

1. 1. 2022 · 2 minuty čtení

Jak vznikla Nelisa. Příběh žraloka, přerod delfína a zrození chobotnice

Taky se vám stává, že vás neustále pronásleduje nějaká myšlenka? Občas na chvíli zmizí a pak se vrátí a nedá vám spát? Taková, která vás donutí zkoušet věci znovu a znovu a stejně se nevzdat, i když věci nevyjdou?

6. 9. 2021 · 3 minuty čtení

Pod vlivem nejistoty aneb jak vládní tiskovka ovlivňuje, kolik se vám přihlásí zájemců

Častokrát slýcháme, že na podnikatelské prostředí má v mnoha případech větší dopad nejistota a chaos, než restrikce samotné. Samozřejmě pokud se bavíme o firmách, na které restrikce nedopadají přímo. Když vám někdo zavře krám, tak je dopad jasný. Je to i něco, co pozorujeme i na chování na StartupJobs.cz.

24. 2. 2021 · 4 minuty čtení

Žraloci na home office: Jak to máme ve StartupJobs nastaveno?

Prázdné kanceláře. Všichni na home office. Ale firma musí jet na plné obrátky dále. V následujících odstavcích jsem sepsal, jak s tím pracujeme a jaké přístupy zkoušíme. Třeba vás inspirují.

17. 11. 2020 · 5 minut čtení

Cílování ztráty aneb jak ve StartupJobs rozvolňujeme úsporná opatření

Když nám kvůli viru vypadla podstatná část příjmů, museli jsme rychle přijmout úsporná opatření. Ale pak přišla překvapivě těžší otázka — jak je zpětně rozvolňovat?

3. 6. 2020 · 5 minut čtení

Jaké to je, když vám virus chce zabít firmu a jak to ve StartupJobs zvládáme

StartupJobs za měsíc oslaví osm let od svého vzniku. Za tu dobu jsme pomohli více než 15.000 lidem najít novou práci a více než 1.500 firem má alespoň jednoho člověka přes nás. V hlavním týmu je nás 16 a celkově na projektu pracuje kolem 25 lidí. Rok 2020 pro nás měl být rekordní. Pak přišel koronavirus...

21. 5. 2020 · 8 minut čtení

Spouštíme BezPráce.cz

Když jsme pár týdnů zpátky vypustili krátký formulář, kde jsme se ptali lidí z HR, jestli by chtěli pomoci lidem, co právě přišli o práci, nečekali jsme takovou reakci. Formulář nám vyplnila stovka lidí z HR připravených pomáhat.

19. 4. 2020 · 1 minuta čtení

Nejlepší náborová kampaň a pracovní inzerát jsou ze StartupJobs

Včera proběhlo slavnostní předávání cen Recruitment Academy Awards, kde jsme za StartupJobs soutěžili ve dvou kategoriích. Náborové kampani roku a pracovním inzerátu roku 2019. A jak to dopadlo?

12. 12. 2019 · 2 minuty čtení

Jak najít dva programátory za cenu jednoho měsíčního platu?

Hledání programátora se dá pojmout kreativně. Jak jsme na to šli, když jsme hledali dva pro nás?

9. 12. 2019 · 4 minuty čtení

7 let StartupJobs

Sedmý rok StartupJobs za námi. Ve výroční prezentaci jsem ho nazval “intense”, což vystihuje asi vše

27. 6. 2019 · 1 minuta čtení

První video kampaň aneb rozhýbali jsme žraloka

Možná jste ho už potkali. Pana Žraloka v pohybu v našich nových video reklamách.

23. 1. 2019 · 2 minuty čtení

Rok18

Rok 18 je pryč a je čas se za ním krátce ohlédnout. Co se povedlo i nepovedlo. Co chci, aby přinesl ten devatenáctý.

31. 12. 2018 · 4 minuty čtení

FuckUp story: Jak nám chcípnul delfín a co jsem si z toho odnesl

V srpnu roku 16 jsme s velkou slávou spustili nový pracovní portál postavený na velké vizi, nejmodernějších technologiích a s unikátním byznys modelem. Během pár měsíců od spuštění jsme získali přes tisíc nabídek od velkých značek, vydělali první milion. Pak se vše během jednoho měsíce zhroutilo. Část lidí odešla, část jsem musel propustit a projekt jsme tento květen s velkou úlevou ukončili nadobro. Je to můj zatím největší fail, po kterém nebylo úplně jednoduché se zase postavit na nohy. Když jsem uvažoval nad tím, kde se stala chyba, byl to celý milion drobných chyb. Myslím ale, že dělat chyby je prostě součástí života, nejen byznysového, a není důvod se za ně stydět

10. 10. 2018 · 5 minut čtení

6 žraločích

Přijde mi neuvěřitelné, že už je to na den přesně 6 let, co jsem v pohodlí svého pokoje přepsal index2.php na index.php a tím spustil tuhle žraločí show.

27. 6. 2018 · 2 minuty čtení

Konečně se mi podařilo si v práci uklidit na stole. A to nejen na tom v kanceláři.

Posledních několik měsíců bylo pro mě hodně náročných. A hodně se toho změnilo. Od toho stát se tátou (což je nakonec vlastně to nejdůležitější a často mě to drželo nad vodou), přes řadu zklamání po velký fuckup v podobě failu velkého projektu. A vyhrabat se z takového fuckupu trvalo přes půl roku. Bylo to náročné, často dost depresivní období, kdy mi nebylo úplně dobře. Ale s odstupem času jsem za něj rád. Byla to drahá škola, která mi pomohla se posunout. A to nejenom mě.

28. 11. 2017 · 2 minuty čtení

SatisMeter — měřením ke spokojeným zákazníkům

Moc dobře ve StartupJobs víme, že existujeme, jenom protože nám to naši zákazníci dovolí.

15. 2. 2016 · 3 minuty čtení

Tak na tykání!

Tykání vs Vykání — věc, kterou nemám moc v lásce. Nejsem z těch, co by naběhli do místnosti, všem hned tykali a bylo to v pohodě. Ale byl bych nejradši, kdyby tomu tak bylo. A proto jsem rád, když mi lidé prostě řeknou/napíšou ahoj, místo velkých formalit.

6. 1. 2016 · 2 minuty čtení

Kreativní formáty inzerce

Pracovní inzerce nemusí být nuda s dvaceti odrážkami a básní o mladé dynamicky se rozvíjející společnosti.

3. 1. 2016 · 3 minuty čtení

Proč jsme ve StartupJobs žraloci?

Aneb pravdivý příběh, jak jsme ke žralokovi přišli.

27. 8. 2015 · 2 minuty čtení