Novoroční ohlédnutí

Novoroční ohlédnutí: Exponenciální rok 2021

Kdybych měl vybrat jedno slovo, které by mělo vystihnout rok 2021 z mého pohledu, tak by to bylo exponenciální. Po všech směrech.

Filip Mikschik 1. 1. 2022 · 2 minuty čtení
Sdílejte

Žraloci double!

Ve StartupJobs letos oslavíme první dekádu. Každoročně rosteme, ale to, co jsme převedli ve 2021 byla opravdu jízda. Meziročně jsme vyrostli více než dvakrát, včera se číslo růstu obratu zastavilo na 125 %. A to jsme nezačínali na úplně malých číslech. A vyrostli jsme i týmem, kdy je nás už přes 30. A je to tým, na který jsem opravdu hrdý. A ještě se v roce 2022 rozroste o pár posil.

Spustili jsme i celou řadu více či méně viditelných novinek. Jako je třeba StartupJobs Marketplace, máme podcast SharkTalk (a chystá se ještě jeden), ohromně jsme zrychlili vyhledávání na webu, firmám doplnili statistiky... je toho hodně, často jsou to věci, které nejsou až tak viditelné, ale mají velký dopad.

Na konci roku jako takovou třešničku na dortu, jsme ještě za StartupJobs udělali jednu pre-seed investici, kterou představíme v lednu. A rozhlížíme se hlavně dále do světa. Od podzimu rozjíždíme aktivity v Rumunsku a expanze je slovo, co by mělo vystihnout rok 2022.

Hello Nelisa!

Rok 2021 už bude také navždy spojen se spuštěním Nelisy. A i tady to byla velká jízda. Během prvních sedmi měsíců od spuštění se nám podařilo postavit skoro dvacetičlenný tým, nabrat první zákazníky a vyrůst na čísla, na která jsem se se StartupJobs dostával přes dva a půl roku. A to jsme ještě hodně na začátku. Ten potenciál je obrovský.

Zen!

Kombinace rychlého růstu StartupJobs a rozjezd Nelisy mě pak rovnou dvakrát donutila překopat, a hlavně posunout svoji roli, což pro mě osobně byla a stále je největší výzva. Najít ten balanc. Protože v loňském roce bylo určitě víc dní, kdy jsem pracoval 14+ hodin denně, než když jsem přišel domu dřív z práce za dětmi. A tenhle poměr bych rád postupně otočil.

Jsem moc rád, že na to mám skvělé parťáky, na které se mohu spolehnout, a kteří se starají o denní chod obou firem - Terku ve StartupJobs a Honzu u Nelisy, díky kterým obě firmy šlapou, jak mají.

A co osobní život? Tam se toho děje taky hodně, hlavně v dobrém. Ale to je jiný příběh. Něco by mohlo naznačit, že jsem byl jako host v Hypotécastu. A musím přiznat, že ke konci roku už jsem byl dost unavený tím vysokým tempem končícího roku a sejmulo mě to i zdravotně. Proto když mi Spotify ve výběru týdne namíchalo do playlistu Zen, dost to ve mě zarezonovalo. Jen už vím, že mi jej jen tak někdo nedá. Ten musím najít sám.

Tak hodně zdraví a trochu toho zenu do 2022!

Give me meditation apps, text me pictures of your dog
Give me life, give me peace, give me noise
Someone gimme fucking zen
Someone gimme fucking zen

X Ambassadors, K.Flay, grandson - Zen
Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Jak vznikla Nelisa. Příběh žraloka, přerod delfína a zrození chobotnice

Taky se vám stává, že vás neustále pronásleduje nějaká myšlenka? Občas na chvíli zmizí a pak se vrátí a nedá vám spát? Taková, která vás donutí zkoušet věci znovu a znovu a stejně se nevzdat, i když věci nevyjdou?

6. 9. 2021 · 3 minuty čtení

Ahoj Neliso

26. 2. 2021 · 1 minuta čtení

O startupech pro ČT24

5. 2. 2021 · 1 minuta čtení

Po Praze se prohání žraloci

3. 2. 2021 · 1 minuta čtení