Tipy

Kreativní formáty inzerce

Pracovní inzerce nemusí být nuda s dvaceti odrážkami a básní o mladé dynamicky se rozvíjející společnosti.

Filip Mikschik 3. 1. 2016 · 3 minuty čtení
Sdílejte

V průběhu roku 15 jsme se začali víc bavit s Davidem a Jakubem z Etnetery a dali dohromady pár nových kreativních formátů, které jsme na StartupJobs.cz realizovali. Jelikož ne všichni jsou Java developeři, tak ne všichni je mohli vidět, proto bych se o ně rád podělil zde.

David shrnul své poznatky z druhé strany na blogu Etnetery — Neposílej CV ani průvodní dopis. Pošli ukázku své práce
Umístění videobanneru před výpis nabídek v kategorii

Videobanner ve výpisu nabídek

Asi nejvíce viditelná část celé kampaně, banner se zobrazuje v relevantních kategoriích a zabírá prostor prvních dvou nabídek. Využili jsme suprového videa, které Etnetera vytvořila. Jaká přinesl čísla uvádí David v článku. Čeho jsme se trochu báli, byl autoplay videa. To se pouštělo defaultně bez zvuku a ten se spustil až ve chvíli, když na video najedu myší. Bohužel je to asi jediný způsob, jak video odprezentovat (fakt stojí za zkouknutí) a zároveň nebýt úplně agresivní = autoplay i se zvukem. Naštěstí negativních reakcí bylo za 2 měsíce, co je video takhle online minimum.

Růžek s náhledem do kanceláří

Růžek s náhledem do firmy

Jak dostat návštěvnost na pěkně vytuněný profil? Zkusili jsme experimentální formát a odloupli kousek stránky a zobrazili náhled kanceláře (a v případě detekovaných Java developerů kousek zdrojového kódu). Jedinou nevýhodou je, že je potřeba pracovat se šířkou stránky a proto není možné růžek “nacpat” do všech rozlišení. Zobrazoval se proto jen od určité velikosti displeje, což ale není z principu špatně — správný Java developer bude mít pravděpodobně trochu větší monitor, aby se mu dobře pracovalo. Upřímně ale musím říct, že tento formát mě trochu zklamal, jako podpora brandu a kampaně je to dobré, ale přeci jen lidé trpí bannerovou slepotou (a vzhledem k tomu, co předvádějí některé weby se není čemu divit) a na banner moc neklikají i když jste si s nimi vyhráli.

Animovaný gif v nabídce

Když mi dorazil inzerát ve formě pěkně udělaného obrázku, ve kterém godzilla stojí nad mrakodrapy, první věc, co mě napadla bylo — sakra, pojďme to rozhýbat. Tak jsem poslal email a zaúkoloval našeho Pavla a během chvilky už obr mezi mrakodrapy tancoval. Ano, je to drobná blbůstka, ale nebojuje každá firma, aby se v inzerátu nějakým způsobem odlišila od ostatních?

Pokud byste měli zájem o některý z těchto formátů nebo chcete s námi realizovat cokoliv dalšího, určitě napište na filip@startupjobs.cz, rád s vámi něco vymyslím. Baví mě to a jsem rád za každého kreativního klienta, co se nebojí vyzkoušet něco nového.

Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Novoroční ohlédnutí: Exponenciální rok 2021

Kdybych měl vybrat jedno slovo, které by mělo vystihnout rok 2021 z mého pohledu, tak by to bylo exponenciální. Po všech směrech.

1. 1. 2022 · 2 minuty čtení

Ahoj Neliso

26. 2. 2021 · 1 minuta čtení

O startupech pro ČT24

5. 2. 2021 · 1 minuta čtení

Po Praze se prohání žraloci

3. 2. 2021 · 1 minuta čtení