Insight

Má cenu nabírat/inzerovat v létě?

Nekončící vedra, inboxy plné OOO zpráv, všichni na dovolené a nikomu se nechce moc pracovat. Ale jak je to s náborem a pracovní inzercí? Možná vás to překvapí. Podíval jsem se na čísla a ta mluví jasně.

Filip Mikschik 3. 8. 2018 · 2 minuty čtení
Sdílejte

tl;dr Ano, má.

Co se stane s počtem nabídek?

Nabídky si trochu berou dovolenou. Zatímco v červnu jsme se pohybovali nad tisícovkou aktivních nabídek, během července počet aktivních nabídek padá o 15–20 %. Zároveň také klesá počet nabídek s HotJobs propagací, kde je rozdíl ještě výraznější, například tento rok o skoro 23 %.

Co se stane s počtem zájemců?

To je ta zajímavá věc. Počet zájemců zůstává stejný, nebo dokonce roste. V loňském roce tak byl prázdninový průměr přihlášených zájemců skoro stejný jak předprázdninový a letos je červenec měsícem, kdy se přihlásilo nejvíce zájemců od února.

Co si z toho odnést?

Už jen prostou matematikou zjistíte, že šance získat nové zájemci na nabídku v létě, je překvapivě vyšší než v jiných měsících. Letošní červenec je dokonce nejefektivnější měsíc v poměru počtu přihlášených zájemců na nabídku. Zároveň i HotJobs propagace má větší efekt, protože takto propagovaných nabídek je méně.

Jestli aktuálně někoho hledáte a inzerát jste z důvodu prázdnin stáhli, možná stojí za to toto rozhodnutí zvážit.

Protože budujeme ten nejlepší pracovní portál pro startupy na světě.
#justkeepswimming
Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Novoroční ohlédnutí: Exponenciální rok 2021

Kdybych měl vybrat jedno slovo, které by mělo vystihnout rok 2021 z mého pohledu, tak by to bylo exponenciální. Po všech směrech.

1. 1. 2022 · 2 minuty čtení

Ahoj Neliso

26. 2. 2021 · 1 minuta čtení

O startupech pro ČT24

5. 2. 2021 · 1 minuta čtení

Po Praze se prohání žraloci

3. 2. 2021 · 1 minuta čtení