O mně

Přiznám se, že toto je jedna z částí webu, kterou jsem ještě nestihl dopsat. Než se k tomu dostanu, tak jsem si vypůjčil své bio, které jsme dali dohromady spolu s našimi hustými PRisty.

Filip Mikschik je zakladatel a výkonný ředitel portálu StartupJobs. Je iniciátorem a propagátorem myšlenky “buď žralok, pracuj pro startup”, tedy otcem přesvědčení, že pracovat pro startup není nic šíleného, ale jedná se o atraktivní zaměstnání. Ve startupovém prostředí se cítí jako ryba (žralok) ve vodě.

Filipa IT bavilo vždy. Měl jasný cíl - stát se programátorem. Dal si přihlášku na ČVUT a MUNI, ale nakonec zvolil VŠE, která nabízela přesah do IT managementu. Ve čtvrtém ročníku gymnázia totiž zaslechl debatu primánů o tvorbě webovek a photoshopu. Uvědomil si, že pokud chce udržel krok, tak musí mladší generaci spíše řídit, ne s ní soupeřit. Po nástupu na VŠE se podílel na vzniku BizIT (Business IT Club), protože do té doby početní ajťáci žádný klub neměli.

A právě na eventech BizIT, které pořádal, se poprvé dozvěděl o světě startupů. A Přestože VŠE Filipa jasně směřovala ke kariéře v korporátu, jemu se obrovské skleněné budovy, ve kterých čas plyne pomalu a každé rozhodnutí prochází nekonečným byrokratickým kolečkem, nezamlouvaly. Okouzlilo ho právě prostředí startupů.

V roce 2012 Filip založil StartupJobs.cz, jehož hlavní myšlenkou byl jednoduchý přístup ke startupům, který do té doby neexistoval. Projekt v rané fázi zaujal investory z MITONu, kteří přemýšleli o něčem podobném, a tak do portálu investovali. Z webové stránky, kterou začal vytvářet sám, se stal největší český startupový portál, který nabízí nejen pracovní nabídky, ale je i vstupní branou do tohoto světa.

V roce 2017 musel Filip kvůli nedostatku finančních prostředků ukončit projekt Hiri.cz, který vedle StartupJobs budoval tři roky a věnoval mu pravidelně čtrnáct hodin denně. Platforma měla přinést revoluci do světa HR, protože na základě psychometrických dat doporučila vhodné zaměstnání. Překonat toto zklamání mu pomohl jeho první zaměstnanec - jeho žena. Zvolnil tempo a soustředil se na vybudování firmy, kde budou zaměstnanci spokojení.

Se StartupJobs poté expandoval do Polska a nyní se s doménou StartupJobs.com snaží dobýt svět.

Filip se zajímá o rozvoj podnikání. Pravidelně přednáší na vysokých školách a snaží se ukázat mladé generaci, že začít s vlastním byznysem není natolik složité. Zapojuje se do projektů jako jsou Soutěž a podnikej, Impact Hub, iKid nebo xPORT VŠE.