Rekapitulace

Rok18

Rok 18 je pryč a je čas se za ním krátce ohlédnout. Co se povedlo i nepovedlo. Co chci, aby přinesl ten devatenáctý.

Filip Mikschik 31. 12. 2018 · 4 minuty čtení
Sdílejte

Rok 18 je pryč a je čas se za ním krátce ohlédnout. Co se povedlo i nepovedlo. Co chci, aby přinesl ten devatenáctý.

Co se povedlo?

Oslavili jsme se StartupJobs 6. narozeniny (jo, taky mi to vůbec nepřijde) a pořád rosteme. I proti trendu trhu se nám i letos přihlásilo více zájemců než loni. A i počet přijatých je rekordní. Ještě nemáme úplně posčítáno, ale myslím, že můžu začít říkat, že jsme už pomohli najít práci více než 10.000 lidem. Takže lidi jsou, jen chtějí pracovat někde, kde jim to bude dávat smysl. Třeba ve startupu. Jo a přežili jsme GDPR. A to ho děláme opravdu poctivě.

Velkou věcí pro nás byla akvizice StartupJobs.com, trochu nečekaná, plán byl rok 2020, ale povedlo se. A my jsme teď prostě jediní StartupJobs, máme na to i EU známku :). A to byl i konec Startupedia s.r.o., už jsme oficiálně StartupJobs.com s.r.o.

Na konci roku jsme pustili do úspěšného testování i náš zpravodajský Newsroom, kde chceme dělat kvalitní startupový obsah. Cesta bude ještě dlouhá, ale věřím, že to je zárodek něčeho většího.

A protože už jsem strávil Hiri.cz tak, že o něm můžu veřejně mluvit, povedlo se jej aspoň přetavit v pěkný článek na Forbesu, kde jsem i v podcastu odprezentoval náš startup report či knížku, co letos u nás dostal každý k vánocům. (Tak už mi chybí jen těch 30 pod 30, zdravím do redakce, letos je poslední šance :))))). A dostali jsme do kanclu i pěkný skleněný hranol v rámci Deloitte CE Technology Fast 50. Poseděl jsem i v porotě Nejlepšího startupu v rámci soutěže Firma roku (gratulace Retino!). S Grow with Google jsme udělali hezký test pro studenty pro Colours v Ostravě a pak ho zveřejnili i pro všechny. A spoustu dalších větších či menších spoluprací, které opravdu nezvládnu vyjmenovat. Díky za ně.

Snažil jsem se trochu posunout i pracovně a přesunout většinu operativy na klíčové členy týmu, abych měl víc prostoru řešit i strategické věci. Je to pro mě mentálně těžký úkol, protože mě baví řešit a vylepšovat právě ty operativní drobnosti, ale jinak se dál neposuneme. A když jsem na konci roku počítal, tak mi vyšlo, že na StartupJobs už spolupracuje 20 lidí. To není úplně málo, ale jsou to lidé, s kterými je radost pracovat. Důležitý.

A co už nebyla taková hitparáda…

Klasická slabina — vývoj. Nejde tak rychle, jak jsme si představovali. Chtěli jsme do roku 19 vletět s novou verzí, ale ještě to bude chvíli trvat. Mimochodem, kdyby nám s tím chtěl někdo pomoci, klidně napište na filip@startupjobs.com ;) Více info v našem videoprofilu.

V Polsku to ještě také není na otevírání šampaňského, při plánování jsme byli trochu optimističtí a sice se všechno posouvá správným směrem, ale ne tak rychle, jak jsme si naplánovali. Připomíná mi to trochu začátek v CZ, kde jsme se první měsíce trochu plácali a většina lidí by to s takovými výsledky vzdala. A stačilo vydržet. Takže vydržíme a zlomíme to. Tečka.

Pořád jsme prakticky vůbec nevytěžili potenciál toho, že máme StartupJobs.com, v prioritách jsem se k němu dostal až ke konci roku. Spustili jsme pár testů, nasbírali prvních 700 uživatelů, první startupy, ale nějak na .com nebyl čas. A to chci do roku 2019 změnit především.

Co přijde v 19?

Podle plánu je to rok, kdy chceme otestovat pár různých konceptů. Ještě nepůjdu do detailu, ale v podstatě chceme startupům více pomoci. Nejen s tím, že jim přivedeme zájemce na nabídku. A startupy rychleji porostou. A budou nabírat více lidí. A všichni se budeme mít lépe, protože dělají produkty a služby, co nám zjednoduší život.

Už teď se můžete podívat na náš videoprofil —takových se na webu brzy objeví více. A zase k tomu chceme přistoupit trochu jinak — nedělat vymazlené a vystajlované video pro video, ale reálný pohled, zaměřený na výkon — pointa videa není, aby bylo hezké, ale aby na konci byli ti správní zájemci. A to bude i cíl našich nových experimentů v marketingu, které letos chceme posunout na nový level. Ostatně jako všechno.

A velkou pozornost chci v roce 19 věnovat rozjetí globální verze StartupJobs.com, makáme teď na strategii a jestli se povede udělat jen polovinu toho, co jsme začali kreslit, bude to velká pecka :)

A až k tomu nahodíme novou verzi a pustíme se do realizace všech featur, co mám v productboardu, tak zase o trochu posuneme definici toho, co může být pracovní portál. Držte nám palce, bude to hodně práce.

Díky moc všem, se kterými jsem měl tento rok tu čest spolupracovat — týmu, zákazníkům, partnerům, všem zájemcům, návštěvníkům všech našich žraločích webů, fanouškům, prostě všem. A těším se na to, jak to rozjedeme v roce 2019! #justkeepswimming

Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Novoroční ohlédnutí: Exponenciální rok 2021

Kdybych měl vybrat jedno slovo, které by mělo vystihnout rok 2021 z mého pohledu, tak by to bylo exponenciální. Po všech směrech.

1. 1. 2022 · 2 minuty čtení

Ahoj Neliso

26. 2. 2021 · 1 minuta čtení

O startupech pro ČT24

5. 2. 2021 · 1 minuta čtení

Po Praze se prohání žraloci

3. 2. 2021 · 1 minuta čtení