Insight

Tak na tykání!

Tykání vs Vykání — věc, kterou nemám moc v lásce. Nejsem z těch, co by naběhli do místnosti, všem hned tykali a bylo to v pohodě. Ale byl bych nejradši, kdyby tomu tak bylo. A proto jsem rád, když mi lidé prostě řeknou/napíšou ahoj, místo velkých formalit.

Filip Mikschik 6. 1. 2016 · 2 minuty čtení
Sdílejte

Osobní setkání je jedna věc, ale jak tohle aplikovat ve větším v rámci celé aplikace nebo firmy? Historicky i z principu máme na StartupJobs.cz spoustu firem, kde se známe, tykáme si. Ale spoustu lidí na druhé straně jsme nikdy neviděli, víc je neznáme. To pak stojíte před rozhodnutím, jestli všem vykat nebo tykat. Myslím si, že aplikace, pokud není zaměřená na děti nebo není vyloženě na specifickou cílovku, měla by komunikovat trochu víc oficiálně vykáním.

Pak jsme ale narazili na koncept, že můžeme našim uživatelům (firmám) nabídnout možnost si s námi potykat. A to hned v registračním formuláři. Defaultně je tykání vypnuté, takže jej musí aktivně zvolit.

Při registraci si s námi můžete potykat

Tahle fungujeme už více než rok. A jaké jsou výsledky? Preferují firmy tykání nebo vykání? Pojďme se podívat na čísla:

53% firem fandí tykání, 47% s námi radši mluví formálně

Většina si s námi potyká. Což není vzhledem k našemu zaměření vůbec překvapivé. Obecně si myslím, že je to dobrý způsob, jak udělat komunikaci trochu odlehčenější a osobnější. A je na každém, jak chce, abychom s ním komunikovali.

Přihlaste se k odběru
Už vám nic nového neuteče díky mému e-mailovému občasníku.
Přečtěte si také...

Novoroční ohlédnutí: Exponenciální rok 2021

Kdybych měl vybrat jedno slovo, které by mělo vystihnout rok 2021 z mého pohledu, tak by to bylo exponenciální. Po všech směrech.

1. 1. 2022 · 2 minuty čtení

Ahoj Neliso

26. 2. 2021 · 1 minuta čtení

O startupech pro ČT24

5. 2. 2021 · 1 minuta čtení

Po Praze se prohání žraloci

3. 2. 2021 · 1 minuta čtení